KLASYFIKACJA-WYNIKI

W mediach o naszym maratonie

 

xc-mtb.info                                                 RADIO ZW                                     RADIO SUD

OTR KRAKÓW                                           www.łacznik.pl                           POWIATOWY.PL

 

KLASYFIKACJA W KATEGORIACH                      Ogółem wystartowało 89 zawodników

MINI WYŚCIG  8-13lat /DZIEWCZĘTA/

1/GALIŃSKA WIKTORIA         MLUKS „Szperek” Burghardt Antonin

2/ROZWORA WERONIKA        MLUKS „Szperek” Burghardt Antonin

3/DRELAK MILENA                   MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

MINI WYŚCIG 8-13lat /CHŁOPCY/

1/BRYŁKA TOMASZ                   MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

2/KUROPKA KACPER                MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

3/PRZEWDZIĘK KAROL           MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

KATEGORIA  KOBIETY 🙂

1/ZIMNICKA MAŁGORZATA

2/DRELAK MAJA                        MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

3/MAĆKOWSKA JUSTYNA     OTR KRAKÓW

KATEGORIA  MJ 14-17lat

1/ZŁOTOWICZ PATRYK            UKS Stobrawa Kluczbork

2/HODYJAS JAKUB                    TSR ASHIMA WIERUSZÓW

3/STANISZEWSKI DARIUSZ   UKS Stobrawa Kluczbork

KATEGORIA  M1  18-30lat

1/HALEJAK WOJCIECH             Las Vegas Power Energy Drink

2/STOSZ PATRYK                         TC Chrobry Lasocki Głogów

3/KUBIENIEC KRZYSZTOF

KATEGORIA  M2  31-40lat

1/DRELAK DARIUSZ                    MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

2/SZPAKOWSKI PIOTR               Harfa-Harryson Felt Team

3/CIERPIK MICHAŁ                     MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

KATEGORIA  M3  41-49lat

1/PYZIK PAWEŁ                            JF DUET KROSS GOLENIÓW

2/ONYŚKO ANDRZEJ                  LIGOTA MAŁA

3/KUBSKI ANDRZEJ                    OTR KRAKÓW

KATEGORIA  M4   50+

1/ZAWADZKI WŁODZIMIERZ      MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

2/GOS ROMAN                                    MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

3/WRÓBLEWSKI MAREK                MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

 

KLASYFIKACJA OPEN

DZIECI 8-13lat

1/BRYŁKA TOMASZ

2/KUROPKA KACPER

3/PRZEWDZIĘK KAROL

4/KOTALA MATEUSZ

5/GOLIŃSKA WIKTORIA

6/ROZWORA WERONIKA

7/DRELAK MILENA

8/STAWICKA KORNELIA

9/GŁOWIK MICHAŁ

10/MOŚ MACIEJ

11/WŁODARCZYK DOMINIKA

12/ZAWIERTA MAGDALENA

13/GIERAK FILIP

14/BRYŁKA KONRAD

15/ZAWIERTA PATRYCJA

16/PRZEWDZIĘK WERONIKA

17/KUROPKA BARTŁOMIEJ

18/DRELAK NIKODEM

19/PRZYBYŁ JAKUB

20/ZYCH ZUZANNA

DOROŚLI

1/HALAJAK WOJCIECH              M1/1               Las Vegas Power Energy Drink

2/STOSZ PATRYK                          M1/2                TC Chrobry Lasocki Głogów

3/ZŁOTOWICZ PATRYK              MJ/1                 UKS Stobrawa Kluczbork

4/DRELAK DARIUSZ                   M2/1                 MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

5/PYZIK PAWEŁ                            M3/1                 JF DUET KROSS GOLENIÓW

6/SZPAKOWSKI PIOTR               M2/2                 Harfa-Harryson Felt Team

7/CIERPIK MICHAŁ                    M2/3                 MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

8/KUBIENIEC KRZYSZTOF      M1/3

9/HODYJAS JAKUB                     MJ/2                  TSR ASHIMA WIERUSZÓW

10/KUBIENIEC GRZEGORZ      M2/4

11/SONNEK MARCIN                  M1/4                   SYCÓW

12/KUCIĘBA KAROL                   M1/5

13/ZAWADZKI WŁODZIMIERZ   M4/1               MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

14/WINIARZ WOJCIECH               M2/5               MTB Votum Team Wrocław

15/STANISZEWSKI DARIUSZ     MJ/3                UKS Stobrawa Kluczbork

16/TRACIAK ARKADIUSZ           M1/6                OTR KRAKÓW

17/ZADWORNY ANDRZEJ           M2/6                MEDANO ZASADA

18/CHMIELARCZYK RAFAŁ       M2/7

19/GOS ROMAN                                M4/2                 MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

20/WRÓBLEWSKI MAREK           M4/3                 MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

21/RUBIK ŁUKASZ                          M1/7                 MGR NAMYSŁÓW

22/GUŁAJ EDWARD                       M4/4                  Stowarzyszenie Rowerowe „CYKLISTA” Kluczbork

23/MAŚLUSZCZAK MAREK        M1/8                  Amelinium Team

24/ONYŚKO ANDRZEJ                  M3/2                  LIGOTA MAŁA

25/KARKULA MATEUSZ              M1/9                  OTR KRAKÓW

26/KUKIELA MICHAŁ                   M1/10                OTR KRAKÓW

27/LASOTA STANISŁAW             M2/8                   OTR KRAKÓW

28/ZAWIERTA DOMINIK            MJ/4                    TSR WIERUSZÓW

29/NIEWIADOMSKI ROBERT    M2/9                    MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

30/MARCZEWSKI PIOTR             MJ/5                    MLKS Wieluń

31/JASINIOK PRZEMYSŁAW    M1/11                   JELENIA GÓRA

32/ZYCHOWICZ ROMAN             M1/12                  MGR NAMYSŁÓW

33/GŁOWIK MATEUSZ                 MJ/6                     MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

34/CICHY ARTUR                          M2/10                  MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

35/PRZENICA BOGDAN               M4/5                     CYCLO TRENER TEAM

36/MALĄG KAZIMIERZ              M4/6                     MLUKS „Szperek” Burghardt Antonin

37/BORYCZKA MAREK                M4/7                     MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

38/KUCEWICZ JERZY                   M4/8

39/SPYCHALSKI TOMASZ          M2/11

40/KAPRAL MARIUSZ                 M2/12

41/ZIMNICKA MAŁGORZATA     K/1

42/DRELAK MAJA                            K/2                       UKS Stobrawa Kluczbork

43/SADY PIOTR                               M2/13

44/MOKRZYCKI PIOTR                MJ/7

45/MUSZALSKI MARCIN             M2/13                   MLKS Wieluń

46/KAZUŚ KAROL                           M1/13                    WIERUSZÓW

47/MAĆKOWSKA JUSTYNA          K/3                       OTR KRAKÓW

48/TOMCZYK MATEUSZ              MJ/8

49/TKACZ MAGDALENA                 K/4

50/DEFORT MACIEJ                       M1/14                    OTR KRAKÓW

51/KAJSER ZBIGNIEW                  M4/9                       OSTRZESZÓW

52/KOMOTSKIJ JAROSŁAW        M1/15

53/KUBSKI ANDRZEJ                     M3/3                       OTR KRAKÓW

54/CIAPIERZYNSKI JERZY         M4/10                    OŁOBOK

55/BYRKA GRZEGORZ                    M1/16

56/PAŁUBSKI KRZYSZTOF           M2/14                     ZDZIESZOWICE

57/FURMAŃSKI PAWEŁ               M2/15                     KRZEPICE

58/WALACIK ADAM                       M1/17                     WIERUSZÓW

59/OLEJNIK WŁADYSŁAW          M4/11                     ŁĘKA MROCZEŃSKA

60/DĄBROWSKI JAROSŁAW       M2/16

61/BANAŚ PRZEMYSŁAW            MJ/9                        BARANÓW

62/POPIOŁEK JACEK                      M2/17                     MEDANO ZASADA

63/DANIK JAROSŁAW                   M1/18

NIE UKOŃCZYLI:

-FLUDER WERONIKA                        MLUKS „Szperek” Burghardt Antonin

-ŚWIDERSKA HONORATA               MLUKS „Szperek” Burghardt Antonin

-JARCZAK TOMASZ                           MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

-KUŚ ADAM                                           MLKS Wieluń

-KUCEWICZ MICHAŁ

-BIZIAK TOMASZ                                MTB Team SOKÓŁ Bralin – VIDIONI

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

IV MARATON NIEPODLEGŁOŚCIOWY

   TRASA IV MARATONU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO

  TRASA MINI WYŚCIGU

Tak było w 2012r.

III Maraton Niepodległościowy 2012′

1.CEL MARATONU

-popularyzacja i rozwój kolarstwa górskiego w regionie

-popularyzacja jazdy rowerem jako źródła zdrowia, ładnej sylwetki i ekologicznego podróżowania

-popularyzacja i rozwój kolarstwa górskiego w POWIECIE WIERUSZOWSKIM

-upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej na terenach wiejskich

-forma rehabilitacji w chorobach serca

2.ORGANIZATORZY

-Gmina Wieruszów

-Powiat Wieruszów

-OSP Pieczyska

-Towarzystwo Sportowo Rowerowe TSR ASHIMA WIERUSZÓW

3.TERMIN

-11 listopada 2013 roku

4.WARUNKI UCZESTNICTWA

Prawo do startu ma każdy zawodnik, który spełnia wszystkie poniższe warunki:

dokona osobistego zgłoszenia w Biurze Zawodów

dokona opłaty startowej w wysokości:

bezpłatnie dzieci z roczników od 2000r. do 2005r.

-10zł młodzież z roczników 1996r do 1999r

-20zł normalny koszt uczestnictwa w zawodach

opłata wpisowego jest dokonywana w Biurze Zawodów ( Pieczyska 56  98-400 Wieruszów  woj.łódzkie). Organizator nie zwraca opłaty wpisowej osobom, które nie ukończyły zawodów lub zrezygnowały.

Podpisanie listy startowej jest równoznaczne z akceptacją regulaminu zawodów (w przypadku osób niepełnoletnich listę podpisuje rodzic/prawny opiekun. Dopuszcza się też przedłożenie pisemnej zgody rodzica,(opiekuna prawnego na udział w zawodach)

Każdy uczestnik maratonu jest zobowiązany do jazdy na sprawnym rowerze w kasku sztywnym.

5.ŚWIADCZENIA DLA ZAWODNIKÓW

-przejazd oznakowaną trasą

-numer startowy na rower

-zabezpieczenie medyczne

-prawo do korzystania z bufetów na trasie(woda,owoce)

-bufet regeneracyjny na terenie OSP Pieczyska  -Pieczyska 56  98-400 Wieruszów  woj.łódzkie (miasteczko zawodów)

-ubezpieczenie NW

6.PROGRAM ZAWODÓW

W dniu maratonu:

– godz. 8.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów,

– godz. 11.00 – start MINI WYŚCIGU DZIECI (roczniki 2000r do 2005r) klasyfikacja dziewczynki i chłopcy

– godz. 12.15 – start maratonu głównego

– ok.godz. 15.00 – dekoracje zwycięzców

Jest to program o charakterze orientacyjnym i możliwe są jego modyfikacje.

7.DYSTANSE

-MINI WYŚCIG : ok.8 km

-WYŚCIG GŁÓWNY ok.36 km

8.POSTANOWIENIA KOŃCOWE

-zawody przeprowadzone są po trasie według załączonej mapy

-Trasa będzie oznakowana i zabezpieczona przez służbę porządkową organizatora oraz ratowników. W przypadkach wymagających udzielenia pierwszej pomocy uczestnikowi zawodów, będzie ona udzielana niezwłocznie przez ratowników z uwzględnieniem warunków terenowych, a w szczególności dostępności miejsca zdarzenia i możliwości dotarcia pojazdu ratowniczego.

na trasie będą zlokalizowane punkty kontrolne. Ominięcie punktu kontrolnego spowoduje nie klasyfikację zawodnika

-zawodnicy podczas maratonu zobowiązani są do przestrzegania przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego i niniejszego regulaminu oraz odnoszenia się z należytym szacunkiem do organizatorów, służb porządkowych i innych pracowników. Nie mogą używać wulgarnych słów ani zachowywać się w sposób niesportowy.

-zawodnicy powinni szanować zieleń i nie zanieczyszczać terenu, nie wolno używać szklanych pojemników w pobliżu i na trasie zawodów.

-sędzia zawodów może w uzasadnionych przypadkach zastosować karę w postaci upomnienia lub dyskwalifikacji

-zawodnicy biorą udział w zawodach na własne ryzyko. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za następstwa wypadków zaistniałych podczas trwania zawodów,jak również za zniszczenie, zagubienie lub kradzież rowerów i rzeczy na terenie rozgrywania zawodów.

-w kwestiach spornych i nieobjętych tym regulaminem decyduje Organizator.

9.ZASADY FAIR-PLAY

-wolniejszy zawodnik powinien ustąpić szybszemu na trasie

-zawodnik musi zachować szczególną uwagę, gdy trasa jest trudna technicznie lub zbliża się do szosy lub skrzyżowania

-uczestnicy muszą liczyć się z przerwaniem jazdy podczas stromych zjazdów oraz warunków technicznych panujących na danym obszarze

-zawodnicy muszą przestrzegać Przepisów Ruchu Drogowych

-naprawa roweru powinna być przeprowadzona w obrębie widoczności szlaku

-podczas sprintu finiszowego zawodnik musi utrzymywać się na swoim torze jazdy (jazda na wprost- równolegle do barierek ochronnych)

10.KATEGORIE STARTOWE-WYŚCIG GŁÓWNY

a)MĘŻCZYZNI

– Kategoria MJ – od 14 do 17 lat
– Kategoria M1 – od 18 do 30 lat
– Kategoria M2 – od 31 do 40 lat
– Kategoria M3 – od 41 do 49 lat
– Kategoria M4 – 50+

b)KOBIETY – OPEN

 Dodatkowo zostanie wręczony Puchar Ochotniczej Straży Pożarnej Dla Najstarszego Uczestnika Maratonu wraz z upominkiem

Oświadczenie opiekuna prawnego – IV Maraton Niepodległościowy 2013 (pdf)

Oświadczenie uczestnika – IV Maratonu Niepodległościowego 2013 (pdf)