MTB Bike Maraton Świeradów Zdrój był ostatnim (10) wyścigiem w tegorocznej edycji Bike Maratonu.

Na starcie pojawili się nasi zawodnicy w składzie: Patrycja,Magda,Edyta,Dominik,Jakub,Piotrek  i Tomasz.

Zabrakło Wojtka i Roberta którzy i tak ze względu na zbyt małą ilość startów nie są klasyfikowani w generalce.

Na dystansie mega 50 km pojechali w kat. MO Dominik zajmując 2 miejsce. W tej samej kat.Piotrek który przyjechał na miejscu 3 . Jakub w swojej kategori M1 zajął miejsce 4.

Na dystansie mini 25km  wystartowały oczywiście nasze bliżniaczki Patrycja i Magda oraz Edyta i Tomek.

Dziewczynki w kat.KM zajęły miejsca: Magda 2 na podium a Patrycja 5 miejsce. W kat. K3 Edyta przyjechała na miejscu 7 natomiast Tomasz w M3 zajechał na miejscu 40.

To dobre wyniki które pozwoliły awansować w klasyfikacji generalnej ,może z jednym wyjątkiem 🙂

I tak na podsumowaniu całego cyklu w Świeradowie bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Dominik Zawierta który uplasował się na drugim miejscu w kat. przegrywając jedynie o 5 pkt. z najlepszym.

W tej samej kategorii Piotrek Mokrzycki poprawił swoją średnią i ostatecznie w generalce zajął miejsce tuż za Dominikiem czyli 3-cie.

Jakub Hodyjas w kat.M1 zakończył sezon na miejscu 4.

Magda Zawierta po bardzo dobrym sezonie zajmuje 3 miejsce w najmłodszej kat.KM Jej siostra Patrycja po dość pechowym sezonie jeśli chodzi o kontuzje ostatecznie jest na bardzo dobrym  4 miejscu.

Edyta Zawierta w kat.K3 na dystansie mini zajęła 8 miejsce a Tomek Zawierta na tym samym dystansie w kat.M3  zakończył sezon na miejscu 32.

Wszystkim naszym zawodnikom dziękujemy za wyniki które osiągneli w tym roku na tej etapówce  i gratulujemy postępów.

Jako drużyna ostatecznie jesteśmy na miejscu  26 na 108 drużyn biorących udział w Bike Maraton-ie.

W kategorii rodzinnej Zawiertowie zajęli miejsce 6 na 32 startujące rodziny.

Brawa kochani. Ale to wszystko nie było by możliwe gdyby nie nasi sponsorzy którym bardzo dziękujemy za ten rok wsparcia i wzajemnej współpracy.