2017r. 

#1  Białystok 

Dzisiaj, czyli w sobotę w Białymstoku Konrad i Patrycja wystartowali w wyścigu par na trasie Pucharu Polski MTB 2017. Naszym zawodnikom udało się zająć 6 miejsce. Jutro start w Wyścigu indywidualnym.
Wyścig Juniorów Młodszych
Konrad Bryłka 22/58
Mikołaj Drobnik 46/58
Wyścig Juniorek Młodszych
Patrycja Zawierta 7/24
Magdalena Zawierta 11/24

#2   Lublin

W niedziele 30.04.2017 w Lublinie odbył się kolejny Puchar Polski MTB 2017. Trasa wymagająca.
Jako pierwsza startowała Młodziczka Izabela Gaj która zajęła 6 miejsce
Następny wyścig to już Juniorzy Młodsi.Konrad Bryłka M.24
Mikołaj Drobnik M.35

W wyścigu Juniorek Młodszych Magdalena Zawierta zajmuje wysokie 5 miejsce. Patrycja Zawierta po dobrym starcie zalicza upadek na pierwszym dropie. W rezultacie zajmuje również wysokie 8 miejsce.
Jako ostatni wystartował żak Bartosz Bryłka zajmując 8 miejsce.
#3  Wałbrzych

W niedziele 07.05.2017r. w Wałbrzychu odbyła się trzecia edycja Pucharu Polski MTB XCO i kolejne EOOM dla juniorów młodszych. Górale Na Start to wyscig rangi UCI C2 Na którą zjechało się osiem ekip z zagranicy. Trasa wymagająca bardzo dużej techniki oraz ogromnej wytrzymałości. Zawody jak co roku przygotowane na najwyższym poziomie.

Pierwszy start naszych zawodników to kategoria Junior Młodszy w której wystartowało 51 zawodników. Chłopaki po starcie z ostaniej lini przedostali się do połowy stawki lecz na trzecim okrążeniu Konradowi Bryłce przytrafil sie defekt koła co wykluczyło go z dalszej rywalizacji. Mikołaj Drobnik również nie ukończył wyścigu przez wywrotkę na drugim kole.

O godzinie 12.30 wystartowały nasze Juniorki Młodsze. Dziewczyny po świetnym starcie cały wyścig przejechały równo, niemal że razem. W rezultacie Patrycja Zawierta na mecie zameldowała się jako 11, a Magdalena Zawierta 12. To kolejne cenne punkty które przybliżają do startu na Olimpiadzie Młodzieży już w lipcu w Warszawie.

#4 Jelenia Góra 

JG Trophy Maja Race to jedyny w swoim rodzaju wyścig XC, na który elita światowego MTB wraca każdego roku. Wyścig który gwarantuje emocje, kolarskie sławy, najwyższy poziom sportowy i fantastyczną atmosferę.Magia Parku Paulinum, trasa stawiająca trudne warunki nawet najlepszym, światowa i polska czołówka MTB, medaliści i medalistki MP, ME, MŚ i IO. „

Tyle tytułem wstępu,tekst najlepiej oddający w czym brała udział najlepsza trójka naszych kolarzy górskich. W tym roku Jelenia Góra gościła rekordową ilość uczestników – było ich prawie 300, z 18 krajów i 4 kontynentów. Pierwsze kategorie startują już o 9,30 a wśród nich siostry,Patrycja i Magda Zawierta. Perfekcyjnie przygotowany przez trenera Tomasza sprzęt nie zawodzi i dziewczyny kończą swoje ściganie na doskonałych 9 i 11 miejscu,ulegając m.in. zawodniczce z Czech,która zajęła pierwsze miejsce.

O 10,30 wystartowali juniorzy młodsi,a wśród nich Konrad Bryłka. Przez zamieszanie na starcie został niestety ustawiony na końcu i przez cały wyścig przebijał się z 44 miejsca do przodu. J.młodsi rywalizowali na pełnej trasie,do pokonania mieli 5 okrążeń morderczego terenu , nasz zawodnik zalicza wszystkie okrążenia i ostatecznie kończy na miejscu 20,zostawiając w tyle m.in. zawodników z Niemiec i Czech. To była ekstremalnie trudna trasa,klimat tego wyścigu oddają zdjęcia i film. Ale trzeba przyznać że perfekcyjne przygotowanie trasy i niesamowity doping kibiców niósł zawodników na fali.

#5 Biała Prudnicka

Puchar Polski w Białej będzie długo wspominany przez nasza zawodniczkę,bardziej te zawody można nazwać bieganiem w błocie i z MTB nie miały zbyt wiele wspólnego.

Wyścig Juniorów Młodszych
Konrad Bryłka 18
Wyścig Juniorek Młodszych
Patrycja Zawierta 10
Magdalena Zawierta 17

#6 Boguszów Gorce

Górale na Start Boguszów – Gorce Puchar Polski MTB XCO #6

Dzień przed leje 🙁 w dniu wyścigu nie pada,od rana nawet słońce rozpieszcza,ale to tylko podpucha 🙂
Przedostatni wyścig pucharowy za nami i podziało się oj podziało .
Pierwsza na start młodziczka, Izabela Gaj . Od początku jedzie swoim tempem i kończy wyścig na 8 miejscu.
Kolejni na start ustawili się juniorzy młodsi – Konrad Bryłka i Mikołaj Drobnik. 27 zawodników na starcie, Konrad ze środka stawki przesuwa się do pierwszej dziesiątki,niestety mały lob na rowerze kończy marzenia o dobrym miejscu,ostatecznie zajmuje 16-ste. Mikołaj 26 miejsce.
Juniorki młodsze-siostry Zawiertówny startują następne. Piękny start Magdy i na drugim okrążeniu jest już trzecia,pech i tak samo jak Konrad pechowo upada. Pati stopniowo przesuwa się w kierunku czołówki i na finiszu dochodzi do dwóch zawodniczek z UKS SPORT BRALIN oraz Head Team Luboń Skomielna Biała.Zawodniczki rozegrały między sobą piękny finisz ,Patrycja ostatecznie zajmuje 5 miejsce a Magda 7.

#7  Głuchołazy

30 Września odbyła się ostatnia edycja Pucharu Polski MTB XCO w Głuchołazach. Pogoda tego dnia była wymarzona, było słonecznie ale też nie za gorąco co stwarzało dobre warunki do ścigania. Trasa siłowa ale nie brakowało również elementów technicznych.

Wyścig Juniorów Młodszych wystartował o 11.30 Na starcie Konrad Bryłka oraz Mikołaj Drobnik. Chłopaki po krótkim rozjedzie ruszyli na pełna pętle. Konrad Bryłka kończy wyścig na 13 miejscu, a Mikołaj Drobnik na 23.

Punktualnie o 13.20 ruszył wyścig Juniorek Młodszych. Nasze zawodniczki Magdalena Zawierta oraz Patrycja Zawierta od początku wyścigu jechały na wysokich pozycjach. Ostatni w tym Roku Puchar Polski Magdalena kończy na 4 miejscu z niewielką stratą do 3, a Patrycja na miejscu 5.

W klasyfikacji Generalnej Pucharu Polski MTB XCO Patrycja Zawierta w kategorii Juniorka Młodsza zajmuje 5 miejsce, a Magdalena Zawierta miejsce 6.