To już 8 tabliczek w alei .

W tym roku do wieruszowskiej Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków dołączyli- Mieczysław Nowicki – dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu z 1976 r. w kolarstwie szosowym oraz Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław – Mistrzynie Olimpijskie w tandemie Igrzysk Paraolimpijskich w Rio z 2016r

W całym wydarzeniu bardzo fajnie sprawili się uczestnicy szkółki kolarskiej działającej przy SP 2 w Podzamczu,w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa.Asystowali naszym olimpijczykom przy odsłonięciu pamiątkowych tablic oraz wzięli czynny udział w spotkaniu z panią Iwoną Podkościelną.  Pani Iwona oprócz tego że jest świetną kolarką to potrafi jeszcze opowiadać o swojej pasji w ciekawy sposób i dzieciaki łykały każde jej słowo/dorośli też 🙂 /  Były pytania, było oglądanie roweru tandemowego,były opowieści o tym ile czasu i wyrzeczeń wymaga nasze kolarstwo aby spełnić swoje marzenia o startach olimpijskich. Można by tak jeszcze długo rozmawiać ale czas gonił nas.

Jedno jest pewne ,to był piękny dzień i wspaniali ludzie.Jest szansa że jeszcze w tym roku spotkamy się ponownie. Dziękujemy .