8 eliminacji

Puchar Polski MTB XCO w Boguszów Gorce – 6 eliminacja pucharu jest dla naszych młodzików udana. Dużo punktów zdobywa Konrad Bryłka,zajmując 6 miejsce w kat. Patrycja Zawierta punktuje na miejscu 8 a Magda na 9. Zuza Zych zajmuje miejsce 17.

5 edycja pucharu odbyła się w Skomielnej Białej,przy okazji  Pucharu Szlaku Solnego.

Pogoda sprzyjała,przelotne opady nie czyniły błota na trasie a powodowały przyjemne chłodzenie.

Niestety jeszcze dzień przed startem,w trakcie treningu na pętli pucharowej Mikołaj Drobnik upada tak nieszczęśliwie,że eliminuje go to ze startu w zawodach,ręka trafia do gipsu.

W zawodach wystartowali bez przeszkód: Magda Zawierta,na mecie melduje się 6 a jej siostra Patrycja wjeżdża tuż za nią na miejscu 7. W kat.młodzik Konrad Bryłka zajmuje miejsce 14.

Każdy etap pucharu przynosi coś nowego,trudniejszego ?, w Wałbrzychu kolejna poprzeczka poszła wyżej.

W dniu treningowym Dominik  zalicza kraksę i wykańcza rower. Ostatecznie wystartował na pożyczonym  i ukończył swój wyścig na miejscu 18.

Młodzicy idą do przodu,Konradowi rośnie forma i umiejętności, kończy wyścig z 10 czasem,to duży sukces. Mikołaj konsekwentnie jedzie swoje  i zajmuje 20 lokatę.

W młodziczkach Patrycja niestety dość pechowo upada i nie kończy wyścigu,na szczęście nie stało się nic poważnego. Magda Zawierta ukończyła wyścig na miejscu 9.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Trzeci etap PPXCO w Tuchowie-doskonała organizacja,trasa sprawnie przygotowana i dająca potężnie w kość,przykład? w kat.junior aż 7 zawodników nie ukończyło wyścigu. Takie uroki 🙂

Tym bardziej cieszą wyniki naszych zawodników. W kat młodziczka Patrycja wywalczyła ( i to dosłownie) 7 miejsce,tracąc do pierwszej zawodniczki 6min.50 sec. Magda Zawierta kończy w pierwszej dziesiątce ,na miejscu 9. Zuzanna Zych zajmuje miejsce 15.

W kat. młodzik wzrost swojej formy po raz kolejny potwierdza Konrad Bryłka, zajmując 14 miejsce,ze stratą do zwycięzcy 10 min.38 sec. O dużym pechu może mówić Mikołaj Drobnik,który już na pierwszym okrążeniu “stracił koło” co wyeliminowało go z dalszej rywalizacji.

Zawierta Dominik w kat.junior ,który tym razem pojechał bez problemów technicznych , zajął wysokie 14 miejsce.

14 maj to drugi etap PPXCO w ramach V Pucharu Burmistrza Białej w Kolarstwie Górskim  w Białej Prudnickiej.

Najlepiej spisały się młodziczki Patrycja i Magda zajmując kolejno :9 i 10 miejsce.

W kat. młodzik najlepiej pojechał Konrad Bryłka zajmując 20 miejsce ,Mikołaj Drobnik miejsce 28.

Dominik Zawierta po dość pechowym pierwszym okrążeniu i problemach technicznych ostatecznie ukończył wyścig na miejscu 24 kat. junior.

Przy okazji pucharowych zmagań po raz pierwszy wystartował żak Bartosz Sułot, odnosząc duży sukces ,gdyż zajął 2 miejsce w swojej kategorii.

Pierwsza odsłona PP to Białystok ,wystartowali nasi młodzicy i junior,razem 6 osób z naszego klubu.

Pierwszy wyścig to młodziczki i pierwsze punkty zdobyte:

Patrycja Zawierta zajęła 4 miejsce,tuż za nią Magda Zawierta a na 9 pozycji Zych Zuzanna.wszystkie dziewczyny punktują.

W kat młodzik najlepszy okazał się Konrad Bryłka ,który przyjechał na 14 pozycji .Mikołaj Drobnik miejsce 23.

W kat.junior Dominik Zawierta  zajmuje 17 miejsce i zdobywa pierwsze punkty w PP MTB XCO.