MTB maraton cup – Hermanów 2012

Pobudka piąta rano,za oknem leje…uuuuuuuuuu nie jest dobrze…

Ale niby dlaczego mamy zrezygnować z wyjazdu na naszą pierwszą tak poważną imprezę rowerową? Nie straszna nam żadna pogoda,śniadanko i jeszcze coś na drogę,izotoniki zapakowane montujemy rower na platformę i ruszamy.

Najpierw zabieramy Dominika z Pieczysk,mocujemy rower w strugach deszczu i ruszamy po Włodka Zawadzkiego z MTB SOKÓŁ BRALIN-VIDIONI.

Wreszcie w komplecie ruszamy.Połowę drogi lało jak z cebra i myśli mieliśmy nie za ciekawe ale za Ostrowem Wlkp. przejaśniało 🙂

Malowniczo położona stadnina koni w Hermanowie przywitała nas piękną pogodą.

Poszliśmy po numery startowe oglądając przy okazji rowery innych zawodników a było co oglądać oj było.Piękne i błyszczące „rumaki” kolarzy jeżdżących w profesjonalnych teamach nie jeden raz otworzyły nam szczęki do samej ziemi i tylko po koszulkach rozpoznawaliśmy co to za drużyna.

Po przebraniu się chłopaki pojechali na mały objazd trasy,podładowali się i na linię startu.Trochę obawialiśmy się o pogodę ale okazała się idealna do ścigania.

O godz.11.00 wystartowały dystanse MEGA-54km i GIGA-78km,piętnaście minut za nimi wystartował dystans naszych zawodników czyli MINI-28km

A oto klasyfikacja:

ZYCH KONRAD WIKTORIA MTB WIERUSZÓW M1 9 miejsce z czasem 01:20:55

ZAWIERTA DOMINIK WIKTORIA MTB WIERUSZÓW M1 11 miejsce z czasem 01:26:33

Trasa była bardzo urozmaicona:asfaltowe podjazdy ,leśne dukty, piaszczyste podjazdy i zjazdy,leśne szutry,dla każdego coś miłego.Trasa ciekawa i wymagająca, tutaj nie wystarczało być bardzo dobrym na szosie albo bardzo dobrym w terenie,tutaj trzeba było wykazać się wszechstronnością i umiejętnością jazdy w każdych warunkach.

Mam nadzieję że w przyszłym roku weżmiemy udział w całym cyklu -MTB maraton cup-oczywiście jeśli znajdziemy sponsorów,ten wyjazd był możliwy dzięki firmie TANGANIKAFISH z Wieruszowa.Dziękujemy.