W minioną sobotę  11 maja w Zdzieszowicach nastąpiła inauguracja MTB Bike Maratonu 2013

Pogoda nie rozpieściła zawodników,w strugach ulewnego deszczu ruszyli do boju o pierwsze punkty w tym roku kolarze Wiktoria MTB Wieruszów.Warunki w jakich przyszło się zmagać zawodnikom były totalnie ekstremalne,ale ci co przeszli Zdzieszowice (bo jazda to to raczej nie była :)) w tym sezonie nic ich nie zaskoczy.

Nasi zawodnicy pokazali wolę walki,żaden nie został na trasie i zdobyli bardzo dobre lokaty.

I tak Jakub Hodyjas zajął 3 miejsce w swojej kategorii na dystansie MEGA 52km (klocki hamulcowe zostały na trasie)

;Wojtek Maciejewski dowiózł 68 lokatę na 133 startujących w jego kategorii-brawo ;Dominik Zawierta był 18 w kategorii juniorów na dystansie Medano 22km-bardzo dobry wynik.

Początek sezonu należy uznać za udany dla Wiktorii MTB także dlatego że startujący w innym maratonie-Merida Mazowia MTB Marathon-Robert Zych zajmuje po trzech wyścigach 12 miejsce w swojej kategorii.