Tutaj znajdziecie info o startach naszych kolarzy w wyścigach szosowych.

26 kwietnia Wojtek Walaszek wystartował w Żądle Szerszenia 2014 w Trzebnicy.

Wyścig odbywał się w ramach Pucharu Polski w Wyścigach Szosowych a więc obsada była doborowa,tym bardziej wynik Wojtka cieszy i pokazuje że wyrasta nam niezły szosowiec.
Miejsce 2/42 w kat. M2
Miejsce 13/291 OPEN

 

8. Żądło Szerszenia 2014

8. Żądło Szerszenia 2014

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

1.05.2014 r. Piotrek Mokrzycki (kat.GIMNAZJA) oraz Darek Drelak reprezentowali nas w V Milickim Wyścigu Rowerowym o Puchar Burmistrza Gminy Milicz.Wyścig był objęty patronatem przez samego Ryszarda Szurkowskiego i to z jego rąk nasi kolarze otrzymali gratulacje 🙂
W kategorii Gimnazja Piotrek zajął  2 miejsce a Darek mimo zaliczenia szlifowania asfaltu dojechał jako pierwszy w swojej kategorii.

1798702_669943396386631_2492833083726601373_nauuuuuuć…

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

17 maja Wojtek wystartował w wyścigu o Puchar Równicy w Ustroniu w cyklu wyścigów szosowych Road Maraton 2014. Cała rywalizacja stała pod znakiem ulewnego deszczu i niskich temperatur, przez co na 300 zawodników wielu nie wystartowało lub zeszło z trasy.
Ze względu na bardzo trudne warunki na trasie – zalegające błoto, piasek, liście oraz spływającą z góry wodę, organizatorzy postanowili także skrócić trasę i pominąć jeden z podjazdów i zjazdów z Równicy oraz wyłączyć jedną z sekcji kostki brukowej.
Ostatecznie udało się zająć miejsce 16/23 w kat. A oraz 95/177 sklasyfikowanych OPEN.

Tego samega dnia Tomek i Dominik wybrali się do Leszna na IX Leszczyński Maraton Rowerowy-typowy wyścig kolarski na szosie ze startu wspólnego.
Obaj pojechali dystans 90 km zajmując w swoich kategoriach:Dominik 6 miejsce i Tomek 28 miejsce.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

7 czerwca odbył się kolejny etap Road Maraton 2014  tym razem to  Annogórski Klasyk.

Wystartował w nim nasz Wojtek Walaszek. Na trasie o długości 107 km wokół Leśnicy i Góry Św. Anny wystartowało 224 zawodników.
Udało się zająć 59/186 miejsce OPEN oraz 11/21 miejsce w kat. A.
Mogło być lepiej, jednak po bardzo dobrym starcie i pierwszych podjazdach zgubione na dziurach i przy 30st. upale bidony wymusiły nieplanowane zatrzymanie się. Pierwsza, czołowa grupa zdążyła odjechać i pozostało jedynie walczyć o jak najmniejszą stratę

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

29 czerwca, podczas rozgrywanych w Sobótce Mistrzostw Polski w kolarstwie, odbył się wyścig amatorów, w którym wystąpił nasz zawodnik, Wojtek Walaszek.
W towarzystwie znanych osobistości, jak np. Henryk Charucki, Dariusz Baranowski, Jan Faltyn, Tomasz Brożyna czy Piotr Kosmala, ścigało się prawie 350 zawodników.
Pomimo przeziębienia start udał się bardzo dobrze, jednak po 5-ciu kilometrach przyszło się zmierzyć z kolejnymi przeciwnościami losu w postaci kraksy spowodowanej przez innego zawodnika, w wyniku czego uszkodzone zostało przednie koło.
Ostatecznie udało się zająć 93 miejsce OPEN oraz 9/20 w kategorii.
Miejmy nadzieję, że to ostatnie pechowe zdarzenia naszych zawodników.

Wyścig Kolarski Amatorów Trasą Mistrzostw Polski 2014 Sobótka

Wyścig Kolarski Amatorów Trasą Mistrzostw Polski 2014 Sobótka

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

II Wyścig Korona Kocich Gór – Zawonia
W niedzielę nasz zawodnik, Wojtek Walaszek wystartował w II Międzynarodowym Wyścigu Korona Kocich Gór w Zawonii. Na dwóch dystansach: 47 i 70km wystartowało ponad 200 kolarzy, w tym Zbigniew Brodka, nasz złoty olimpijczyk.
W takim doborowym i wymagającym towarzystwie na trzech, umiarkowanie trudnych rundach z 14% podjazdem pod Prababkę oraz kilkusetmetrową sekcją kocich łbów udało się zająć 48 miejsce OPEN oraz 19 w kategorii M2. Na szczęście tym razem obyło się bez przygód

10562539_697741183638523_3880519999922424230_oXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

N