III etap PUCHAR POLSKI MTB XCO w Jeleniej Górze- okazał się dla naszej ekipy bardzo pechowy.Trasa bardzo trudna technicznie.Na pierwszy ogień wyjechali młodziczki i młodzicy.Konrad Bryłka kończy na 22 miejscu,jest dobrze.
Magda Zawierta jeszcze przed startem podczas treningu zalicza bolesny upadek na jednej z przeszkód,krew się leje,głowa poobijana boli.Decyzja należy do niej-startuje,brawo.
Trzy nasze młodziczki na trasie,niby wszystko ok,jakaś kraksa,nic poważnego,wszystkie jadą.Ukończyły,fajnie.Nagle jak grom z jasnego nieba otrzymujemy komunikat że nasze zawodniczki Patrycja Zawierta,Zuzanna Zych oraz Milena Drelak z TEAM CART – PACK BRALIN zostają zdyskwalifikowane za ominięcie jakiegoś głazu ???? No cóż,dziewczyny nie bardzo wiedzą w którym miejscu ale odwoływać się nie będziemy.Ostatecznie Magda Zawierta zajęła 10 miejsce tym samym zdobywając swoje pierwsze punkty w tym roku.
Czas na juniorów,startuje cała nasza czwórka.
Niestety pech i tutaj nas dopadł.Dominik nie kończy z powodu uszkodzenia napędu-hak i przerzutka tył do całkowitej wymiany.
Jakub Hodyjas po dwóch koszmarnych kraksach odpada z rywalizacji.Ostatecznie wyścig ukończyli Konrad Baliński na miejscu 25 i Piotrek Mokrzycki na 26.Dla pełnego obrazu podam jeszcze że wyścig w kat.junior nie ukończyło w sumie 19 zawodników.Było mega trudno.