Finał tego cyklu odbył się w  Mroczkowie Dużym

Zdjęcia

Cały cykl pucharu łódzkiego odbywał się w tym roku z dużymi trudami organizacyjnymi,parę wyścigów przesuniętych ,jeden anulowany.Dla nas skutkowało to brakiem naszych startów we wszystkich eliminacjach gdyż kalendarz startowy jest planowany w pierwszym kwartale roku  po to aby w sezonie każdy weekend był wypełniony.

Mimo braku startów i tak jesteśmy zadowoleni z klasyfikacji generalnej.Ale po kolei .

W wyścigu finałowym młodziczki wystartowały na trzech rundach po 4km.

Po ulewnej nocy trasa zamieniła się w błotną przeprawę co spowodowało że wyścig zrobił się jeszcze bardziej techniczny.Tutaj doświadczenie zawodnika miało duże znaczenie.

Nasza szkółka udowodniła że rok przepracowano bardzo dobrze. I tak Patrycja Zawierta staneła na najwyższym podium,tuż za nią ze stratą setnej sekundy, jej siostra Magda,obie zawodniczki zdeklasowały swoje rywalki,kolejna dziewczyna na podium straciła do sióstr prawie 6min.  na 7 miejscu zakończyła wyścig Zuzanna Zych.

Młodzik Konrad Bryłka zajął drugie miejsce a w wyścigu  juniorów Dominik Zawierta również stanął na drugim stopniu podium.

W klasyfikacji generalnej nasi zawodnicy zajęli:

.kat.młodziczka;

Patrycja Zawierta  1miejsce  Mistrzyni woj.łódzkiego

Magda Zawierta    2 miejsce  I Vice Mistrzyni  woj.łódzkiego

Zuzanna Zych       3 miejsce  II Vice Mistrzyni woj.łódzkiego

kat.młodzik;

Konrad Bryłka      4 miejsce

kat.junior;

Dominik Zawierta  2 miejsce I Vice Mistrz woj.łódzkiego

Aby być sklasyfikowanym w generalce należało zaliczyć przynajmniej 5 startów,pozostali nasi zawodnicy nie zmieścili się w tej liczbie.