W dniach 19 – 21 lipca sześciu zawodników Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego wystartowało w najważniejszych zawodach tego roku.

Pierwszego dnia Klub wystawił sztafetę składającą się z zawodników: Konrad Bryłka, Piotr Pytel, Magda Zawierta i Patrycja Zawierta – jedyna sztafeta startująca w konfiguracji 2+2. Pozostałe ekipy wystawiają konfiguracje 3+1 / trzech mężczyzn+ jedna kobieta/ czyli teoretycznie mocniejsze.  Wieruszowscy zawodnicy jadą płynnie, dokonują szybkie zmiany i ostatecznie rywalizację kończą jako 10 sztafeta mistrzostw.

W sobotę  startuje wyścig młodzików. Debiutant Klubu – Dawid Łysek, który na starcie jest ustawiony na końcu stawki, przebija się mozolnie przez silnie obsadzoną grupę zawodników i melduje się na mecie na 43 miejscu.

Tego samego dnia junior młodszy – Michał Malarz w wyścigu o puchar prezesa PZKol  po ciężkim  wyścigu w upalny dzień  kończy na miejscu 27.

W niedzielę startują juniorki i juniorzy. Dziewczyny kończą wyścig o mistrzostwo na 5 miejscu – Magdalena Zawierta, a na miejscu 7 – Patrycja Zawierta.  Nie obyło się bez przygód na tej pięknej trasie. Patrycja na pierwszej sekcji technicznej  wykonuje lot przez kierownice i upada na klatkę. Szybko się zbiera i nadrabia stracone pozycje ale musi walczyć nie tylko z rywalkami i upałem ale również z bólem poobijanych żeber. Magda, która od początku jedzie w czołówce na końcówce wyścigu popełnia błąd na trasie, który wyklucza ją z rywalizacji o podium.

Juniorzy  jadą swoje i kończą ściganie, Piotrek Pytel na miejscu 18, a Konrad na miejscu 23.

Dziękujemy za piękną rywalizację i emocje, które nam zapewniliście.

Równocześnie 21 lipca dwoje młodzików wieruszowskiego Klubu wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików w kolarstwie szosowym. Wyścig był na wyrównanym poziomie. Od początku do końca zawodnicy przejechali w całym peletonie i sam finisz był bardzo widowiskowy. Biorąc pod uwagę, że nasi zawodnicy specjalizują się w kolarstwie górskim to ich wyniki zadawalają. Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Sułot, który od początku trzymał się czołówki peletonu i po pięknym finiszu wywalczył sobie 5 miejsce. Michał Froń zgodnie z założeniem po starcie trzyma się razem z Bartkiem i długi czas współpracują  jadąc w czołówce peletonu. Niestety w trakcie przepychanek w peletonie, co nie jest niczym niespotykanym, Michał znalazł się w tyle peletonu i musiał przebijać się przez grupę zawodników. Ostatecznie kończy wyścig na 19. miejscu i zdobywa swoje pierwsze punkty w klasyfikacji młodzików. Gratulacje Bartek i Michał, piękna jazda.

Wyjazd został zrealizowany przy wsparciu Gminy Wieruszów w ramach projektu  „ Przez trening do wyznaczonego celu”.