MP Gdynia MaratonMMM Bartoszewice BM Polanica-Zdrój

Podczas nieobecności naszej mistrzyni Patrycji Zawierty która przebywa na miesięcznym zgrupowaniu kadry narodowej, nasza młodzież ściga się gdzie tylko może. Dziwny sezon, nic nie odbywa się normalnie, najdziwniejszy moment jak zawodnicy wychodzą do dekoracji i sami zakładają sobie medal, biorą puchar czy nagrody. Raczej smutny widok.

Magdalena Zawierta zdobywa tytuł drugiego wicemistrza Polski w Maratonie????, który odbył się 20.09 w Gdyni w kategorii juniorka na dystansie 45 km. Magda broniła tytułu Mistrzyni Polski z ubiegłego roku.

„Liczyłam, że uda mi się powalczyć o koszulkę. Niestety kilka dni przed zawodami dopadła mnie choroba, która wywróciła ostatnie dni przed startem o 180°. Sam wyścig nie należał do tych łatwych i przyjemnych. Trasa była wymagająca i ciężka. Przez większość trasy jechałam w pierwszej grupie wraz z dwoma zawodniczkami. Wszystko było dobrze do momentu gdy 5 km przed metą ,,odcięło mi prąd ”  tym sposobem samotnie dojeżdżam jako 2 wicemistrzyni Polski co również cieszy !  Nie ma się co użalać nad sobą. W następnym roku spróbujemy powalczyć jeszcze raz.”

 Na tym samym dystansie  i też w kategorii junior startowali również Konrad Bryłka, który zajął 16 miejsce i Michał Malarz m24. Na dystansie 90 km w kategorii Orlik wystartował Piotr Pytel lecz w początkowej części wyścigu schodzi z trasy z powodu defektu roweru.

19.09 w Bartoszewicach  odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w jeździe dwójek na czas gdzie Bartek Sułot i Michał Froń zajęli 4 miejsce

 a w jeździe indywidualnej Bartek był 8 a Michał 11

BM Polanica-Zdrój

Startował Szymon Gaj, który zajął 4 miejsce a jego siostra Iza była pierwsza.

Gratulacje dla zawodników za osiągnięte wyniki   

Wyjazdy zorganizowane w ramach projektu ‘ Szkolimy młodych kolarzy’ współfinansowanego przez gminę Wieruszów